11 Mart 2015 Çarşamba

Takılarımızı Kendimiz Yapalım

Merhaba, ne vakittir instagramda kanaviçe kolyeler, fimo ile yapılmış küpeler,yüzükler hep dikkatimi çekiyordu. Her biri ayrı el emeği göznuru. Pek çok kimse de bunlardan elbette para kazanıyor. Bence çok da iyi ediyor çünkü bunları yapmak hem yetenek hem de emek istiyor. Herkesin harcı değil vesselam :))
Ben de bugün kolay malzemelerle yapılmış şirin mi şirin cici mi cici bu takıları seçti buldum bir örnek oluşturması açısından.
İlk önce çarpıişi ile yapılmış güzellikleri sıralayayım.Takı aparatlarını bulmak artık hiç zor değil biliyorsunuz.

Baştan söylemeliyim ki fotoğrafları pinterest aracılığıyla buldum ve esty gibi satış sitelerindeki hesaplarında da satışını yapıyorlar. artık instagram var biliyorsunuz ben oraya açık pazar alanı diyorum :)) bu emekçileri orada da arayıp bulmak mümkün.Bu görmüş olduğunuz ahşap aparatlı kolyeleri esty de kit halinde satışı yapılıyor bu şekilde arattığınızda envai çeşitini bulabilirsiniz. 


ülkemizde de bunları yapan arkadaşlar var ancak faiş fiyatlara satıyorlar tek bir aparatı bile o yüzden biraz maliyetli bir takı oluyor.Bunlarda plastik kanvas üzerine yapılmış olanlar çok tatlılar sanırım bundan yapabiliirim :)


Evde olan malzemelerle ne yapabilirim diye düşünenlere buyrun efendim saldırın çocuklarınızın oyuncaklarına boya kalemlerine :)) 
Yine evdeki malzemelerinizle bunları yapmak da çok kolay. Bu bir kravat.Anlaması bile güç değil mi ama çok şahane bir yaka olmuş


Bunu çengelli iğnelerle yıllar önce hatta çocukluğumda demeliyim sanırım, ben yapmıştım. Düşünün taa o zamanlarda böyle güzel şeyler yapılıyormuş ancak teknolojinin yayılmasıyla böyle şeyleri şu an da daha çok yerde görebiliyoruz artık.

Çengelli iğne ile yapılan çok şık bir bileklik

Bu halkalarla yapılmış kolye tam benim tarzım ama çok tatlı değil miiiiii :) hemen bu da yapılmalı yaza da takılmalı :)


Boncuklarla ne harikalar yaratmış insanoğlu 
Dört sıra kum boncuk ile bu şık takıyı yapmak mümkünSıradışı heryerde görülmesi mümkün olmayanlara geldi sıra,aslında biraz da ilginç ama ben bayıldım bunlaraBöyle bir takıyı siz kullanır mıydınız?? Ben kesinlikle severek takardım,şu ilginçliğe bakar mısınız :)


Bu saate bittim resmen bitt tim


Bu yakanın tam olarak hangi materyalile yapıldığını anyamasamda minik ponponlarla yapmak mümkün olabilir,çok sevilesi :)


Ama ben en çok bunu sevdim Yapanların ellerine kollarına sağlık diyorum ve belki siz de yapmak istersiniz ha ne dersiniz?? :)

8 yorum:

 1. Hepsi birbirinden şahane :) Bence o yaka da minik keçe toplar kullanılmış, çok da güzel olmuş :) Ama o saate ben de bitttiimmmmm :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bende öyle düşünüyorum hülya hanımcım :) bu güzel yorumlarınız beni mutlu ediyor :)

   Sil
 2. Bu gibi Takıları bende çok seviyorum. Güzel bir post olmuş.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim Burçin :) beğenmene sevindim :)

   Sil
 3. Millet ne becerikli maşallah yaa,hevesleniyorum böyle görünce hepsinden yapasım geliyor:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ah sorma ben de bir hobi meraklısı olarak her gördüğümü yapmak istiyorum fakat zaman,zalim zaman yetmiyor :)

   Sil